GençForum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GençForum

Hoşgeldiniz, Misafir.
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 0

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU

2 posters
YazarMesaj
! *BuRÇiN
Admin
Admin
! *BuRÇiN

Kadın
Rep :
ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU Left_bar_bleue999 / 100999 / 100ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU Right_bar_bleue

Ruh Hali : ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU Delibo10

Başarı Puanı:
ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU Img_left150/160ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU Empty_bar_bleue  (150/160)
Güçlülük:
ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU Img_left150/160ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU Empty_bar_bleue  (150/160)
Seviye:

ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU Empty
MesajKonu: ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU   ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU Icon_minitimeC.tesi Tem. 05, 2008 6:02 pm

12 Haziran 1937

Başvekil İsmet İnönü'ye,

Hatırlarsınız, Türk köylüsünün, Türk'ün efendisi olduğunu söylediğim zamanı. Ben o efendinin arzu ve iradesi altında senelerden beri çalışmış olan bir hadimim (hizmetkarım). Şimdi beni çok heyecana getiren hadise, Türk köylüsüne nacizane de olsa ufak bir vazife yapmış olduğumdur. Milletin yüksek mümessiller heyeti bunu iyi görmüş ve kabul etmişlerse benim için ne unutulmaz bir saadet hatırasını bana vermişlerdir. Bundan dolayı çok yüksek zevkle millet, memleket ve Cumhuriyet Hükümetine yapmaya mecbur olduğum vazifelerden en basiti karşısında gösterilmiş olan teveccühten, takdirden ne kadar mütehassis olduğumu ifadeye muktedir değilim.

Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere Türk Milletine canımı vereceğim.

Kemal Atatürk
https://gncforum.forum-canada.com
Emre <3 Simqe ATEIST 6
Moderatör
Moderatör
Emre <3 Simqe ATEIST 6

Erkek
Rep :
ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU Left_bar_bleue1 / 1001 / 100ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU Right_bar_bleue

Ruh Hali : ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU Kimses10

Başarı Puanı:
ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU Img_left100/200ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU Empty_bar_bleue  (100/200)
Güçlülük:
ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU Img_left100/200ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU Empty_bar_bleue  (100/200)
Seviye:

MesajKonu: Geri: ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU   ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU Icon_minitimeC.tesi Tem. 05, 2008 7:08 pm

Daha öncede okumuştum .. Tşkr paylaşım için ... duygulandım Sad
! *BuRÇiN
Admin
Admin
! *BuRÇiN

Kadın
Rep :
ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU Left_bar_bleue999 / 100999 / 100ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU Right_bar_bleue

Ruh Hali : ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU Delibo10

Başarı Puanı:
Güçlülük:
Seviye:

MesajKonu: Geri: ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU   ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU Icon_minitimeC.tesi Tem. 05, 2008 9:44 pm

ne demek
https://gncforum.forum-canada.com

ATATÜRK'ÜN İSMET İNÖNÜ'YE MEKTUBU
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-